Aqua i Single Door Quad Shower Enclosure H 1850mm 900mm x 900mm - Silver
calcActive())">
✔ Dimensions: H 1850mm x W 900mm x D 900mm
✔ Universal fitting - can be fitted on left or right handed shower trays
✔ Lifetime Guarantee
✔ Universal fitting - can be fitted on left or right handed shower trays
✔ Lifetime Guarantee
- Product Code
- AIQSD090S-WB
- Colour
- Chrome
£331.87
Description / Aqua i Single Door Quad Shower Enclosure H 1850mm 900mm x 900mm - Silver
Aqua i Single Door Quad Shower Enclosure H1850mm 900mm x 900mm Silver
• Dimensions: H 1850mm x W 900mm x D 900mm
• Adjustment: 865-885mm
• 6mm Toughened safety glass
• Quick release rollers
• Concealed fixings
• Easy clean glass
More Information
| Product Code | AIQSD090S-WB |
|---|---|
| Manufacturers Part No. | AI8QSD090S-WB |
| Colour | Chrome |
| Width | 900mm |
| Depth | 900mm |
| Height | 1850mm |
| Enclosure Shape | Quadrant |
| Glass Thickness | 6mm |
| Glass Finish | Clear Glass |
| Delivery Time | Next Day |
Shipping Calculator
Fill in your delivery details to check available shipping options and calculate rates for this product
Shipping calculator