Aqua i6 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
calcActive())">
- Dimensions: H 1500mm x W 900mm
- 6mm Safety Glass
- Easy Clean Glass
- Product Code
- AIBS024B-WB
- Colour
- Black
£354.92
£133.29
Description / Aqua i6 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
- Dimensions: H 1500mm x W 900mm
- 6mm Safety glass
- Weight: 26.5kg
- Material: Zinc Alloy Hinges, Stainless Steel support bar
- Adjustment: 1000-1010mm
- Easy clean glass
- Wall adjustment: 10mm
More Information
| Product Code | AIBS024B-WB |
|---|---|
| Manufacturers Part No. | AIBS024B-WB |
| Colour | Black |
| Width | 900mm |
| Height | 1500mm |
| Enclosure Type | Hinged Bath Screen |
| Glass Thickness | 6mm |
| Glass Finish | Clear Glass |
| Delivery Time | Next Day |
Shipping Calculator
Fill in your delivery details to check available shipping options and calculate rates for this product
Shipping calculator