Aqua i8 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
calcActive())">
Aqua i8 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
- Product Code
- AIBS034B-WB
- Colour
- Black
£376.80
Description / Aqua i8 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
Aqua i8 2 Piece Hinged Universal Bath Screen 1500 x 900 Black
Â
- Weight: 34kg
- Dimensions: H 1500mm x W 1000mm
- Aluminium profile
- Adjustnent: 1000 - 1010mm
- Clear glass
- Radius: 180°
- Glass thickness: 8mm
More Information
| Product Code | AIBS034B-WB |
|---|---|
| Manufacturers Part No. | AIBS034B-WB |
| Colour | Black |
| Width | 900mm |
| Height | 1500mm |
| Enclosure Type | Hinged Bath Screen |
| Glass Thickness | 6mm |
| Glass Finish | Clear Glass |
| Delivery Time | 2-4 Days |
Shipping Calculator
Fill in your delivery details to check available shipping options and calculate rates for this product
Shipping calculator